ZÁJEZD – ZOO Praha (7.9.2024)

autor: | Srp 12, 2024 | Aktuality

Vážení kolegové a kolegyně. Odbory Bosch pro Vás připravily zájezd do Zoologické zahrady hl. města Prahy, která se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny a řadí se mezi 7 nejlepších zoo na světě (dle TripAdvisor je na 5. místě!). Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Zoo_praha

Historie

Historie Zoo Praha sahá až do roku 1881, kdy v novinách vyšla výzva hraběte Sweerts-Sporka k zřízení zoologické zahrady v Praze, a to u příležitosti sňatku prince Rudolfa a belgické princezny Štěpánky. Nicméně s realizací se začalo až v roce 1923, kdy byl Profesor Jiří Janda pověřen zahájením přípravných prací k zřízení Zoo. Nicméně teprve 28. září 1931 bylo zpřístupněno „staveniště“ a Zoo přivítala své první návštěvníky. První zvíře umístěné v této zahradě byla vlčice Lotta. Následovali první koně Převalského Minka a Ali. První tygři Mitau a Bengali (1932), slon Baby, hroch Petr a nosorožec Max (1933), lvi Šárka a Ctirad (1934) a téže roku herec Vlasta Burian daroval Zoo lachtany Hýtu a Batula. Pokud by Vás zajímala historie hlouběji, můžete si v Zoo zakoupit knihu věnovanou přímo tomuto tématu.

ZOO_praha_dětský_koutek

Současnost

Zoo Praha se rozkládá na 60 hektarech, z nichž 50 ha tvoří expozice zvířat. Povodně v srpnu roku 2002 zatopily a zničily polovinu areálu. Následovala rozsáhlá rekonstrukce a vybudování nových expozic jako je: Vodní svět, Dětský koutek, Pavilon kočkovitých šelem, Pavilon želv nebo v horní části zahrady Indonéská džungle, Afrika z blízka či Africké panorama.

V současné době se může pochlubit s 670 druhy a téměř s 5 tisíci jedinci a také nejkratší lanovkou v ČR o délce pouhých 110m.

• Předpokládaný návrat do Jihlavy kolem 19:00.

Kupte si e-vstupenku předem (klikni zde). Nemusíte pak čekat ve frontě a ještě ušetříte.

Rodinné vstupné pak vyjde na 850,- Kč, dospělý na 300,- Kč a dítě 200,- Kč.

• Jak se přihlásit:

Rezervace pouze formou SMS na tel.: 730846603 ve formátu:

„ZOO, Jméno a Příjmení, os. číslo, počet osob (max.4)“

POZOR: Z kapacitních důvodů je rezervace možná pouze pro člena ODBORY BOSCH a jeho max.3 rodinné příslušníky!

MASTER__plan_ZooPraha_2023-03